Sgr " S N Sorozat nagy nyomatékú koaxiáli...
Lásd a részleteketA bolygókerekes sebességváltó tömeges megrendelését a specifikációs lapon nyerjük vagy veszítjük el, nem az árlistán. Ha csak az áttételt, a kimenő nyomatékot és a karimaméretet tünteti fel egy megkeresés, akkor a visszatérő műszaki ajánlatok tömegben, szerviztényezőben és egységárban 20-40 százalékkal térhetnek el, mert a hiányzó paramétereket minden gyártó saját feltételezésével tölti be a munkaciklusra, a csapágy élettartamára és a holtjátékra vonatkozóan.
Két beszállító is tud „25:1, 3000 Nm, négycsavaros karima” árajánlatot adni, és ugyanazon a szállítószalagon szállít 8000, illetve 35000 órát csapágyazott egységeket. Az árajánlatból semmi sem árulja el, hogy melyik melyik, és a fogadó ellenőrzés sem fogja felfogni, mert mindkét egység átmegy egy üresjárati bejáratáson.
Ez az útmutató tartalmazza azokat a specifikációkat, amelyeket a tömeges árajánlatkérés közzététele előtt rögzíteni kell, az áruk átvételekor történő elfogadást meghatározó tűréseket, valamint azokat a kereskedelmi feltételeket, amelyek 20, 200 és 2000 egységben határozzák meg a kiszállási egységköltséget.
Hét paraméter határozza meg, hogy az ömlesztett bolygókerekes sebességváltók műszakilag összehasonlíthatók-e: névleges kimeneti nyomaték, szerviztényező, névleges arány, holtjáték osztály, kimeneti interfész tűrése, L10 csapágy élettartam és kenés. Ha valamelyik hiányzik, a beszállítók különböző feltételezések alapján áraznak, és általában az lesz a legalacsonyabb ajánlat, amelyik a legalacsonyabbat feltételezi.
Az alábbi táblázat felsorolja a hét értéket, a normál tömeges rendelésekben megjelenő értékeket, valamint az egyes mozgó költségsorokat.
| Specifikáció | Tipikus tömeges rendelési érték | Referencia vagy vizsgálati feltétel | Mit hajt az árban |
| Névleges kimeneti nyomaték | 500-20 000 Nm | 100 százalékos névleges nyomatékon ellenőrizve, a pillanatnyi túlterhelés külön feltüntetve | Fogaskerék modul, tengelyátmérő és csapágyméret |
| Szolgáltatási tényező | 1,25-től 2,0-ig | Alkalmazási terhelési osztály az ISO 6336 és AGMA 6013 szerint | Keret mérete, háztömege és hűtés |
| Névleges arány | 3:1-től 100:1-ig egységenként, akár 1000:1-ig három szakaszban | Az arányeltérés általában 1 százalék alatt van | Fokozatok száma, hatékonyság és teljes hossz |
| Backlash osztály | 8-15 ívperc industrial, 3 to 5 arcmin precision | Reteszelt bemenettel a kimenő tengelyen mérve | Fogaskerék köszörülési ideje és megfelelő összeszerelés |
| Kimeneti interfész | A pilóta átmérője H7, a csavar köre /-0,05 mm-nél | ISO 9409-1 robotkarimákhoz, vevői rajz mások számára | Szerelvények és megmunkálási menetek |
| L10 csapágy élettartam | 20 000 és 50 000 óra között | Alap élettartam az ISO 281 szerint névleges terhelés mellett | Csapágy minőség és egységár |
| Kenés és tömítés | Szintetikus PAO vagy ásványi olaj, egyes vázakban élethosszig tartó zsír, IP55 - IP65 | Környezeti hőmérséklet -20 C és 40 C között, a szerelési irány megadva | Tömítés kialakítása, karbantartási intervallum és garancia |
A szolgáltatási tényezőt és az L10 élettartamot elhagyó specifikáció nem specifikáció. Az ISO 6336 és az AGMA 6013 egyaránt megköveteli az alkalmazási terhelési osztály deklarálását, mielőtt a névleges nyomatékot ellenőrizni lehetne, tehát a beszállító, aki kérés nélkül árajánlatot tesz, feltételezést, nem terméket idéz.
A szerviztényező az a szorzó, amelyet a tényleges alkalmazási nyomatékra alkalmaznak a sebességváltó szükséges névleges nyomatékának eléréséhez. Az egyenletes szállítószalag-terheléshez az elfogadott minimum 1,25, a keverők és a keverők általában 1,5, a lökésterhelésű feladatok, például a törőgépek pedig 1,75 vagy magasabb értéket igényelnek az ISO 6336 és AGMA 6013 szabványban használt terhelési besorolások szerint.
A szám nem tudományos. Az 1,25-ös szerviztényezővel kiválasztott 3000 Nm-es szállítószalaghoz 3750 Nm-es névleges egység szükséges; ugyanaz az alkalmazás, amelyet 1,75-nél határoztak meg, 5250 Nm nyomatékot igényel. Ez a lépés általában egy vagy két keretmérettel feljebb mozgatja a rendelést, egységenként 15-30 kg-ot ad hozzá, és megváltoztatja a rögzítőcsavar mintáját, ami viszont megváltoztatja az ügyfél alaplaprajzát. 200 darabos kiadási rendelés esetén a különbség hat számjegyű összeg.
Minimális szolgáltatási tényező alkalmazási osztályonként
Nyomatéksűrűség is rated output torque divided by gearbox mass, expressed in newton-metres per kilogram. A 2,000 Nm planetary unit weighing 28 kg delivers roughly 71 Nm/kg, while a worm gearbox of the same rated torque typically reaches 15 to 25 Nm/kg, because sliding contact limits worm efficiency to 60 to 90 percent against 94 to 97 percent for a two-stage planetary drive.
A nyomatéksűrűség az a paraméter, amely eldönti, hogy egyáltalán telepíthető-e tömeges rendelés. Mobil berendezésen, kezelőkaron vagy meghatározott alaplappal rendelkező gépen előfordulhat, hogy az egységenkénti 30 százalékos tömegnövekedés még elfogadható ár mellett is kivitelezhetetlen. Azok a vásárlók, akik rögzítik a nyomatékot és a szerviztényezőt, de nyitva hagyják a tömeget, műszakilag megfelelő, kereskedelmileg használhatatlan ajánlatot kapnak. Ha közelebbről meg szeretné tekinteni, hogyan hatnak egymásra a csapágy élettartamának számítása és a nyomatéksűrűség a beszerzés során, tekintse meg az SGR műszaki megjegyzését bolygókerekes sebességváltó nyomatéksűrűsége és L10 élettartama végigmegy az aritmetikán.
Az arányoknak, holtjátékoknak és interfész tűréseknek meghatározott mérési feltételek mellett számokként kell megjelenniük, mert a 200 egységes rendelést a mért értékeken fogadják el vagy utasítják el, nem pedig a katalógus tartományaiban. Egy katalógus, amely azt írja, hogy "hátrány 8-15 ívperc" egy populációt ír le; egy beszerzési rendelésnek olyan korlátra van szüksége, amely minden kiszállított sorozatszámra vonatkozik.
Ebből három gyakorlati szempont következik. Először is, minden bolygófokozat hozzáadja az arányt és levonja a hatékonyságot, így egy háromfokozatú 1000:1-es egység nagyjából 3-6 százalékkal veszít több bemeneti teljesítményből, mint egy azonos keretből álló egyfokozatú egység. Másodszor, a hajtómű pontossági fokozata többet jelent, mint a holtjáték a zaj és az élettartam szempontjából: az ipari bolygókerekes hajtóművet általában az ISO 1328 6-8 fokozat szerint gyártják, és egy fokozat fokozatonként változtatja meg a vágási időt. Harmadszor, a kimeneti interfész a legolcsóbb hely a költséges terepi meghibásodás megelőzésére, mivel a H7-en kívüli pilotátmérő vagy a /-0,05 mm-en kívüli csavarkör nem fog illeszkedni egy fúrt alaplemezhez.
A katalógus választék egy marketingszám; a rajzi tűrés szerződés. Az ömlesztett vásárlóknak a szerszámok kiadása előtt az elsőt a másodikra kell alakítaniuk, mivel a rögzítőelemek vágása után a tűrés attól függ, amit a készülék produkál.
A tömeges bolygókerekes sebességváltó gazdaságossága bekapcsolja a rendelési mennyiséget, mivel a szerszámok és a beállítási költségek fixek. A 4000 USD-ba kerülő dedikált kimeneti karimás rögzítés 200 USD-t ad egységenként 20 darab próbarendelés esetén, de csak 20 USD egységenként 200 darabos kioldó rendelés esetén, és 2 USD egységenként 2000 egység esetén. Ez az aritmetika, nem pedig a beszállítói goodwill választja el az ártöréseket.
A legtöbb gyártó vázméretenkénti gyakorlati minimum 20-50 egység/arányt határoz meg a gazdaságos kötegelt megmunkáláshoz, és az első gyártási tétel általában a rajz jóváhagyásától számított 8-12 hétig fut, az ismételt megrendelés pedig 4-6 hétig tart. Két szerződési záradék védi a vevőt ebben a szakaszban: az első cikk jóváhagyási lépése, amely leállítja a rajzot és az ellenőrzési tervet a mennyiségi gyártás előtt, és egy ár-érvényességi időszak, amely lefedi a teljes szállítási ütemtervet, nem csak az első szállítmányt.
Az ömlesztett szállítmányokat mintavételi tervek és rögzített mérések alapján fogadják el, nem egyetlen próbapadi vizsgálaton. Az ISO 2859-1, II. ellenőrzési szint, 1,0-s átvételi minőségi határértékkel a főbb hibák esetében a szerződéses alapérték, amelyet általában a sebességváltó beszerzési rendeléseibe írnak be; egy 200 egységből álló tételhez, amely 50 egységből álló mintát jelent vizuális és méretellenőrzés céljából, és minden egység kritikus jellemzőit ellenőrizni kell.
A bolygókerekes sebességváltó tömeges rendelése esetén a teljes dokumentumcsomag a következő elemeket tartalmazza, és minden hiányzó sor a jövőbeni garanciális vita tárgyát képezi:
Tételenként jellemzőnként egy mérés nem ellenőrzés, hanem mintavételezés. Az a vevő, aki 100 százalékos holtjáték-rögzítést és mintavételes méretellenőrzést ír a rendelésbe, olyan adatokat kap, amelyek trendbe állíthatók a szállítmányok között, és ez az egyetlen módja annak, hogy a folyamat elsodródjon, mielőtt a mező látná.
A gyártási képesség az érv másik fele. A Shanghai SGR Heavy Industry Machinery Co., Ltd. toroid csiga- és főzőlap mérőműszert, koordináta mérőgépet és sebességváltó teljesítmény- és hatásfokvizsgáló rendszert üzemeltet, amelyek együttesen lefedik a fogaskerekek geometriáját, a ház geometriáját és a terhelési teljesítményt. A dokumentációminták és az alapul szolgáló tanúsítványok a listán találhatók SGR minőségi tanúsítványok és kitüntetések oldala .
A Shanghai SGR Heavy Industry Machinery Co., Ltd. (SGR) bolygókerekes, csiga- és kombinált reduktorokat tervez, gyárt és tesztel sanghaji létesítményében, házon belüli fejlesztőcsapattal, valamint bolygókerekes hajtóműveket, négytengelyes komplex profilcsiszológépet és toroid csigaoptimalizáló tervezőrendszert tartalmazó, meghatározott csővezetékkel. Az ömlesztett vásárlók számára ez a kombináció két helyen számít: ugyanaz a mérnöki csoport kezeli a kiválasztási számítást és a gyártási rajzot, a megfelelőség bizonyításához szükséges mérőberendezések pedig már a műhelyben vannak.
A termékpaletta koaxiális és derékszögű bolygókerekes reduktorokat, dupla borítású csigahajtóműveket, hengeres csigacsökkentőket, bolygókerekes és toroid csigafokozatokat párosító kombinált egységeket és sebességváltó-tartozékokat, például hidraulikus fékeket tartalmaz. A tömeges beszerzési programokban leggyakrabban három keretcsaládot használnak.
Olyan megrendelésekhez készült, ahol a névleges nyomaték helyett a szerviztényező határozza meg a besorolást, ez a család a fent leírt 1,25-1,75 üzemi osztályokat fedi le, és ez a szokásos kiindulópont a szállítószalagok, keverők és zúzók feladatválasztásához.
SGR N sorozat nagy nyomatékú bolygóműves sebességváltó Nagy forgatónyomatékkal, több áttétellel és személyre szabható rögzítéssel a nagy teherbírású szállítószalag, keverő, zúzó és elforgató feladatokra terjed ki, ezért érdemes áttekinteni a sebességváltó meghatározása előtt. Termék megtekintése → A forgatási és forgási feladatok kombinálják a nagy radiális terhelést a kimeneten az irányváltási művelettel, ami megváltoztatja a csapágyválasztást és a holtjáték specifikációját a tisztán forgó hajtáshoz képest.
N sorozatú bolygóműves hajtómű forgó hajtásokhoz Fordítási és forgási feladatokhoz hátramenetben érdemes megvizsgálni ezt az N-sorozatú sebességváltót a több tengely és rögzítési lehetőség, valamint a merev burkolat miatt. Termék megtekintése → Az alapra szerelt koaxiális keretek olyan tömeges megrendelésekhez illeszkednek, ahol a hajtómű egy gyártott alaplemezhez van csavarozva, és külön motor hajtja, a kimeneti interfészt pedig az ügyfél rajza szerint vezéreljük.
N sorozatú koaxiális alapra szerelt bolygókerekes sebességváltó Tömeges, alapra szerelt telepítéseknél ez a koaxiális N-sorozatú sebességváltó támogatja a nagy nyomatékot, a több tengelyt és a rögzítési lehetőségeket, valamint az interfész dokumentált áttekintését az ajánlattétel előtt. Termék megtekintése → A tömeges rendeléseket a katalógusoldal helyett egy kitöltött pályázati adatlap alapján tüntetik fel, így a szerviztényezőt, az L10 élettartamot és az interfész tűréshatárait írásban egyeztetik az ár rögzítése előtt.
A gazdaságos kötegelt megmunkálás jellemzően 20-50 egységnél kezdődik arányonként és keretméretenként. Ez alatt a szint alatt a beállítás és a szerszámok uralják az árat: egy 4000 USD értékű dedikált lámpatest 20 egységre osztva 200 USD-t ad hozzá, szemben a 200 darabos egységenkénti 20 USD-vel és a 2000 darabos egységenkénti 2 USD-vel.
Adja meg az alkalmazási osztályt, ne csak a nyomatékot. Az ISO 6336 és az AGMA 6013 szabványban meghatározott terhelési besorolásoknak megfelelően az egyenletes szállítószalag és az elforgatási teljesítmény minimum 1,25, a keverők és a keverők 1,5, a lökésterhelésű zúzógépek pedig 1,75 vagy nagyobb. 5250 Nm 1,75-ös tényezőnél.
A termelési ipari bolygóegységeket általában 8-15 ívpercnél tartják, míg a precíziós osztályozású egységek 3-5 ívpercet érnek el a fogaskerekek köszörülése és a megfelelő összeszerelés révén. A holtjátékot mindig a mérési feltétellel kell megadni, mégpedig a kimenő tengelynél, a bemeneti reteszeléssel.
Az EN 10204 3.1 szerinti anyagtanúsítványokat, a hőkezelési nyilvántartásokat, az ISO 1328 szerinti hajtóműpontossági jelentéseket, az egységenkénti holtjáték-rekordokat és a dB(A)-ban mért zajt 1 m-en. Az ellenőrzési mintavételnek követnie kell az ISO 2859-1 szabványt a II. ellenőrzési szinten, 1,0-s elfogadási minőségi határértékkel a főbb hibák esetén.
A bolygókerekes sebességváltó tömeges beszerzése megismételhetővé válik, ha hét specifikációt, rajzi tűréskészletet és mintavételi tervet egyeztetnek az első árajánlat összehasonlítása előtt. Azok a vevők, akik az érdeklődési szakaszban rögzítik a szerviztényezőt és az L10-es élettartamot, soronként összehasonlítható ajánlatokat kapnak, és azok a szállítók, akik nem tudják teljesíteni a megadott élettartamot, nem az árból, hanem a számításból kizárhatók.
A műveletek sorrendje konzisztens: határozza meg a terhelést, alakítsa át az üzemi tényezőt szerviztényezővé, alakítsa át az üzemi tényezőt névleges nyomatékká, majd vázméretté, tömeggé és interfészké. Ezt követően minden, a szerszámozástól az ellenőrzésig az első négy lépés következménye.